İntihal denetleyicisi özellikleri

İntihal denetleyicimizin harika özelliklerini keşfedin

Gelişmiş puanlama

Yalnızca bir benzerlik puanına güvenmek yerine, makalenizi değerlendirmek için size daha birçok puanlama türü sunuyoruz.

Plagiarism checker advanced scoring

Tüm raporlar bir benzerlik puanı ile sağlanır. Bu puan, belgelerinizde ne kadar benzerlik bulunduğunu gösterir.

Benzerlik puanı, eşleşen kelime sayısının toplam kelime sayısına bölünmesiyle sayılır.

Örneğin belgeniz 1.000 kelime içeriyorsa ve benzerlik puanı %21 ise bu, belgelerinizde eşleşen 210 kelime olduğu anlamına gelir.

İntihal benzerlik puanı

Bu puan size belgenizdeki intihal riskini gösterir. Bu puan genel olarak benzerliklerin boyutunu değerlendirir. Benzerlik bloğu ne kadar büyükse, intihal riski de o kadar büyük olur.

Örneğin, benzerlik oranı yalnızca %1 olan 100 sayfalık bir makaleyi ele alalım. Tüm benzerlikler tek sayfada toplanırsa intihal risk puanımız en yüksek değeri gösterecektir. Benzerlik değeri düşük olası intihal durumlarında uyarılacaksınız.

Araştırmamız, bu özelliğin intihalleri %94 doğrulukla tespit ettiğini göstermiştir.

İntihal risk puanı

Parafraz, giderek daha popüler bir intihal türüdür. Bununla başa çıkmak için, bir parafraz puanı ekledik.

Bu puan, metnin hangi bölümünün yeniden yazıldığını gösterir.

Parafraz puanı genellikle %1 ile %8 arasında değişir. Yüksek bir parafraz puanı, intihal sinyali verebilir. Yüksek bir yorumlama puanına karşı dikkatli olun.

Parafraz intihal puanı

İyi bir makale için alıntı yapmak çok önemlidir. Bununla birlikte, bazı iyi alıntılar daha büyük bir benzerlik bloğunun parçası olabilir.

Bu gibi durumlar için uygunsuz alıntılar kavramını getirdik.

Uygun olmayan alıntılar, kaç tane alıntının belgedeki daha büyük benzerliklerin parçaları olduğunu gösterir.

uygunsuz teklif

Atıflar her makalenin bir parçasıdır. Diğer belgelere atıfta bulunmak, makaleye güvenilirlik katar.

Alıntıları belirleyip yeşil renkle işaretliyoruz. Bu, iyi alıntıları diğer benzerliklerden kolayca ayırt etmenizi sağlar.

alıntılar

Makalenin güvenilirliği, eşleşme sayısıyla da değerlendirilebilir.

%10 benzerlik içeren bir kağıtla uğraştığınızı düşünün. Hangisi size daha inandırıcı görünecek – %10'luk kısmın tamamının tek bir kaynaktan alındığı bir makale mi, yoksa benzerliklerin onlarca veya yüzlerce kaynaktan geldiği bir makale mi?

intihal eşleşmeleri

Hızlı Puan, makalenizi birkaç saniye içinde kabaca değerlendirmeyi mümkün kılan yepyeni bir algoritmadır.

Hızlı Puan değerlendirmesi ücretsizdir. Hızlı Puan, yaklaşık bir benzerlik puanı üretmek için eşleşen parmak izlerini hesaplar.

Hızlı skor saniye cinsinden gösterilir. Dosyayı yükler yüklemez, hızlı puan neredeyse anında görünecektir.

Hızlı intihal puanı

Öne çıkan eşleşmeler.

Belgenizde bulunan her türlü intihal, incelemeniz ve düzeltmeniz için vurgulanacaktır. Parafrazlar turuncu, uygunsuz alıntılar mor ve uygun alıntılar yeşil. Daha da iyisi, intihal kontrol sistemimiz belgenizi düzenlemenize ve düzeltmenize yardımcı olacaktır.

Vurgulanan intihal örneği

Plagiarism checker sources matches

Görüntülenebilir kaynaklar

İntihal denetleyicimiz, belgenizdeki eşleşen bölümlere kaynaklara bağlantılar yerleştirecektir. Bu bağlantılar, belgenizdeki uygunsuz alıntıları, sözcükleri ve parafrazları düzeltmenize olanak tanır. Alıntıların belgenize doğru şekilde yerleştirildiğinden eminseniz, yapacağınız basit bir doğrulama, belge incelemenize ve indirme işleminize devam etmenize olanak tanır.


Parafraz algılama

Sistemimizin en son teknolojisi, yalnızca kopyala ve yapıştır intihallerini değil, aynı zamanda başka kelimelerle yazılmış intihalleri de algılar. Yüksek bir parafraz puanı alırsanız, intihal riskinden kaçınmak için belgenizi dikkatli ve kapsamlı bir şekilde gözden geçirmeniz önemlidir.

İntihal tespiti örneği

Uygunsuz alıntıların tespiti

Uygunsuz alıntıların tespiti

Uygunsuz alıntılar öğretmenler tarafından intihal olarak kabul edilebilir, bu nedenle olumsuz sonuçlardan kaçınmak için makalenizde doğru alıntı olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir.

İntihal denetleyicimiz hangi alıntıların uygun olduğunu size bildirecektir – bunlar yeşil olarak işaretlenecektir. Ayrıca, intihal olarak kabul edilen tüm alıntıları mor olarak işaretler, böylece hangi alıntıları düzenlemeniz gerektiğini bilirsiniz.


Çok dilli algılama

Belgeniz birkaç dilde yazılmış olsa bile, çok dilli sistemimiz intihal tespit etmekte sorun yaşamaz. Bu nedenle, intihal kontrol sistemimiz birçok ülkede ulusal intihal tespit sistemi olarak tanınmaktadır.

Çok dilli intihal denetleyicisi